1244
121923

A Daum Art Nouveau cameo glass bowl, Nancy, France.

Lähtöhinta
2 000 - 3 000 SEK
194 - 291 EUR
222 - 333 USD
Vasarahinta
1 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Melerad glasmassa i grönt och blått med slipad dekor av blommande kvistar. Signerad DAUM NANCY. Diameter 12,5, höjd 8,5 cm.

Mynningen möjligen med litet nagg.

Täydennyslista

Proveniens: Carl-Axel Valén, Stockholm.

Alkuperä - Provenienssi

Carl-Axel Valén, Stockholm.