1280
136833

A Berndt Friberg stoneware vase, miniature bowl and two miniature vases, Gustavsberg studio 1950-60´s.

Lähtöhinta
4 000 - 5 000 SEK
388 - 484 EUR
443 - 554 USD
Vasarahinta
6 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Stengods, olika former och harpälsglasyrer i blått och brunt. Signerade Friberg med studiohanden samt olika årtal. Höjd 2,5-13 cm.

Miniatyrskålen med obetydliga fotnagg samt bränningsspricka i botten. (4)