1286
131159

A Stig Lindberg faience jug, Gustavsberg studio, probably 1940's

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Vasarahinta
8 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Fajans, målad polykrom dekor, möjligen föreställande Stig Lindberg i sin ateljé. Signerad Stig L. med studiohanden. Inpressat GUSTAVSBERG HANDDREJAD. Höjd 43,5 cm.

Lagning, nagg.