1290
131893

A Stig Lindberg faience tureen with lid, Gustavsberg studio 1950's.

Lähtöhinta
5 000 - 6 000 SEK
478 - 573 EUR
542 - 651 USD
Vasarahinta
7 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Fajans, målad dekor av stiliserade blad i gult och grönt. Signerad med studiohanden SWEDEN K.8.166. Höjd 22 cm.

Möjligen 2:a sort, litet kantnagg.