Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
1305
122721

An Åke Holm glazed stoneware figure, Höganäs, 1950's.

Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Chamotterat stengods, glasyr i brunsvarta nyanser. Signerad ÅKE Holm på ryggen. Höjd 55 cm.

Fötterna med obetydliga nagg samt liten retusch, möjligen från tillverkningen.

Kirjallisuus

Stellan Olsson, "En bok om Åke Holm", 1991. Motivet utfördes i olika varianter, jämför sidorna 58 och 112.