1329
82081

An Axel Salto stoneware vase, probably the workshop of Carl Halier, Copenhagen, Denmark 1939.

Lähtöhinta
5 000 - 6 000 SEK
478 - 573 EUR
542 - 651 USD
Vasarahinta
11 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Stengods, "knoppande stil", glasyr i grått och grönt. Signerad SALTO 1939. Höjd 19 cm.

Två hårsprickor från fotringen, litet nagg.

Muut tiedot

Från 1929 var Axel Salto verksam i Carl Haliers ateljé som delades med Arne Bang 1926-30 på Bredgade i Köpenhamn.