1333
124089

A Birger Kaipiainen stoneware dish, Arabia, Finland, 1950's.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Vasarahinta
5 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Stengods, målad dekor av bord med tavla och fickur på böljande hav med svanar i grönt, brunt och blått mot svart fond. Signerad KAIPIAINEN. Längd 37, höjd 5,5 cm.

Nagg.