1340
121859

A Pablo Picasso faience jug, ´Visage aux cercles´, Madoura, Vallauris, France 1969.

Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Vasarahinta
45 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Fajans, målad dekor av ansikte i grönt, rött och blått mot vit fond. Signerad EDITION PICASSO 153/500 MADOURA R140 och stämplad MADOURA PLEIN FEU EDITION PICASSO, livet märkt 9.1.69. Höjd 30,5 cm.

Täydennyslista

Proveniens: Carl-Axel Valén, Stockholm.

Alkuperä - Provenienssi

Carl-Axel Valén, Stockholm.

Kirjallisuus

Alain Ramié, "Picasso, Catalogue de lóevre céramique édité 1947-1971", Galerie Madoura 1988, modellen avbildad sid 293, nr 612.

Muut tiedot

Modellen utförd i 500 exemplar.