1345
108143

A Pablo Picasso faience dish "Taureau sous l´arbre", Madoura, Vallauris, France 1952

Lähtöhinta
7 000 - 8 000 SEK
678 - 775 EUR
776 - 887 USD
Vasarahinta
9 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Fajans med målad dekor. Signerad EDITION PICASSO och instämplad EDITION PICASSO MADOURA PLEIN FEU. Diameter 19,5 cm.

Täydennyslista

Good condition.

Kirjallisuus

Alain Ramié, Catalouge de l´oeuvre céramique édité 1947-71. Se katalognummer 159, sid 89.

Muut tiedot

Modellen formgiven år 1952 och tillverkad i 500 exemplar.