172
149113

Lennart Rodhe

(Ruotsi, 1916-2005)
Lähtöhinta
200 000 - 250 000 SEK
19 100 - 23 900 EUR
21 700 - 27 100 USD
Vasarahinta
290 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lennart Rodhe
(Ruotsi, 1916-2005)

Transport I

Monogramsignerad och daterad -48. Duk 48 x 28 cm.

Näyttelyt

Kunstnerernes hus, Oslo, "Osloutställningen 1948", november 1948, kat nr 211.
Riksförbundet för Bildande konst, Utställning nr. 89.

Muut tiedot

Medföljer brev från konstnären till ägaren daterat 16 mars 1992.