178
148349

Olle Bonniér

(Ruotsi, 1925-2016)
Lähtöhinta
50 000 - 70 000 SEK
4 780 - 6 690 EUR
5 420 - 7 590 USD
Vasarahinta
42 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Olle Bonniér
(Ruotsi, 1925-2016)

Komposition i blått och orange

Signerad O Bonniér och daterad -79. Blandteknik med assemblage 156 x 106 cm. Monterad i plexiglaslåda.

Täydennyslista

Proveniens: Carl-Axel Valén, Stockholm.

Alkuperä - Provenienssi

Inköpt av konstnären i början av 1980-talet.
Carl-Axel Valén, Stockholm.