31
129847

Esaias Thorén

(Ruotsi, 1901-1981)
Lähtöhinta
70 000 - 80 000 SEK
6 210 - 7 100 EUR
6 480 - 7 410 USD
Vasarahinta
145 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Esaias Thorén
(Ruotsi, 1901-1981)

"Gitarr (Gul)"

Signerad E. Thorén och daterad 1931. Duk uppklistrad på papp-pannå, 41 x 27,5 cm.

Näyttelyt

Galerie Moderne, Stockholm, mars 1931, nr 130.