362
121621

Marc Chagall

(Ranska, 1887-1985)
Lähtöhinta
80 000 - 100 000 SEK
7 640 - 9 550 EUR
8 680 - 10 800 USD
Vasarahinta
130 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Marc Chagall
(Ranska, 1887-1985)

"Now the King loved science and geometry...", Pl 10 from: "Four tales from the Arabian Nights"

Lithograph in colours, 1948, signed i pencil and numbered 69/70. L. 37,8 x 28,3 cm. S. 43,2 x 33,3 cm.

Gulnad, missfärgad efter passepartout, färgerna något bleknade, röda och gula färger bleknade.

Kirjallisuus

Mourlot 45.