368
145661

Marc Chagall

(Ranska, 1887-1985)
Lähtöhinta
50 000 - 70 000 SEK
4 780 - 6 690 EUR
5 420 - 7 590 USD
Vasarahinta
40 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Marc Chagall
(Ranska, 1887-1985)

"Le cirque au clown jaune"

Lithograph in colours, 1967, on Arches paper, signed in pencil and numbered 56/150. L. 66,5 x 52 cm. S. 76,8 x 58,3 cm.

Gulnad, missfärgad efter passepartout, fläckar samt missfärgning i marginalen (från tejp a tergo), färgerna något bleknade.

Kirjallisuus

Mourlot 443.