374
121505

Marc Chagall, (After)

(Ranska, 1887-1985)
Lähtöhinta
70 000 - 90 000 SEK
6 690 - 8 600 EUR
7 590 - 9 760 USD
Vasarahinta
82 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Marc Chagall, (After)
(Ranska, 1887-1985)

"Les Coquelicots"

Lithograph in colours, 1949, on Arches paper, by Charles Sorlier after Marc Chagall, signed in pencil and numbered 144/400. L. 55,5 x 40,8 cm. S. 64,5 x 47,7 cm

Kraftigt gulnad, missfärgad längs bladets nedre kant, smärre fläckar i marginalen, veck i nedre vänstra hörnet. Färgerna bleknade.

Kirjallisuus

Mourlot CS 2.