377
145767

Marc Chagall, (After)

(Ranska, 1887-1985)
Lähtöhinta
50 000 - 70 000 SEK
4 780 - 6 690 EUR
5 420 - 7 590 USD
Vasarahinta
62 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Marc Chagall, (After)
(Ranska, 1887-1985)

"Maternité"

Lithograph in colours, 1952, on Arches paper, by Charles Sorlier after Marc Chagall, signed in pencil and numbered 36/300. L. 52 x 68 cm. S. 58,5 x 78,5 cm.

Gulnad, missfärgad efter passepartout, fläckar i övre hörnen, smärre veck längs bladets övre kant, orange-gula färger bleknade.

Kirjallisuus

Mourlot CS 7.