419
139603

Willem de Kooning

(Yhdysvallat, 1904-1997)
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Vasarahinta
22 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet

Willem de Kooning
(Yhdysvallat, 1904-1997)

"Souvenir of Montauk"

Lithograph, 1970, on Akawara paper, signed in pencil and numbered 30/43, printed by Hollanders Workshop, published by Knoedler Gallery, New York. L. 86,4 x 68,5 cm. S. 109,5 x 89,5 cm.

Mycket svag missfärgning efter passepartout, smärre veck i marginalen.

Kirjallisuus

Graham 9.