423
139587

Willem de Kooning

(Yhdysvallat, 1904-1997)
Lähtöhinta
18 000 - 20 000 SEK
1 740 - 1 940 EUR
2 000 - 2 220 USD
Vasarahinta
29 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Willem de Kooning
(Yhdysvallat, 1904-1997)

"Valentine"

Lithograph, 1970, On Suzuki paper, signed in pencil and numbered 33/47, printed by Hollanders Workshop and with their blind stamp, published by Knoedler, New York. L. 80,2 x 60 cm. S. 93,8 x 71,5 cm.

Monterad med papperstejp på bladets övre och nedre kanter.

Kirjallisuus

Graham 16.