427
129725

Fernand Léger

(Ranska, 1881-1955)
Lähtöhinta
120 000 - 140 000 SEK
11 500 - 13 400 EUR
13 000 - 15 200 USD
Vasarahinta
130 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Fernand Léger
(Ranska, 1881-1955)

"Cirque"

The complete portfolio, 1950, comprising 63 lithographs, 34 printed in colours, the justification page signed in ink and numbered 267 (the total edition was 300), title page, text and justification, published by Tériade, Les Éditions Verve, Paris, on Arches paper. Sheets loose in original paper covered slipcase. 43,5 x 34 cm.

En del blad gulnade, fåtal mjuka veck, smärre fläckar. Överlag i god condition. Slipcase och omslag av kartong skadade och med lagningar (tejp).

Kirjallisuus

Saphire 44-106.