437
145209

Joan Miró

(Espanja, 1893-1983)
Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Vasarahinta
16 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Joan Miró
(Espanja, 1893-1983)

"Diane d'éphèse"

Lithograph, 1958, on Arches paper, signed in pencil and numbered 6/100, printed by Mourlot, Paris, published by Maeght, Paris. L. 55,5 x 40 cm. S. 65,2 x 50 cm

Missfärgad, fuktfläckar i nedre marginalen, reva (5 mm) på bladets vänstra kant, smärre defekter längs bladets kanter.

Kirjallisuus

Mourlot 181.