462
124625

Pablo Picasso

(Espanja, 1881-1973)
Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Vasarahinta
42 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Pablo Picasso
(Espanja, 1881-1973)

"Bacchanale II"

Lithograph, 1959, oh Arches paper, signed in pencil and numbered 16/50. L. 44 x 59,5 cm. S. 50,5 x 65,5 cm.

Gulnad, fåtal fläckar, pappersförtunning på bladets övre kant, hanteringsveck, mindre veck och defekter på bladets övre kant. Monterad med lim i övre hörnen a tergo.

Kirjallisuus

Bloch 902. Mourlot 329.