474
143849

Pablo Picasso, (After)

(Espanja, 1881-1973)
Lähtöhinta
50 000 - 60 000 SEK
4 360 - 5 230 EUR
4 560 - 5 470 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Pablo Picasso, (After)
(Espanja, 1881-1973)

"Harlequin", from: "Barcelona suite"

Offset lithograph in colours, 1966, on Arches paper, signed in pencil (a proof aside from the numbered edition of 60), published by Museo, Picasso, Barcelona. L. 57,8 x 43,9 cm. S. 75,4 x 55,2 cm.

Veck (varav 2 kraftiga i bilden), kraftiga hanteringsveck, fåtal fläckar i marginalen, mindre fläckar och veck längs bladets kanter.