Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
537
144107

Maria Friberg

(Ruotsi, Syntymävuosi 1966)
Lähtöhinta
100 000 - 120 000 SEK
9 690 - 11 600 EUR
11 100 - 13 300 USD
Vasarahinta
80 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Maria Friberg
(Ruotsi, Syntymävuosi 1966)

"C/O, 1999"

Signerad Maria Friberg och numrerad Ap 1/2 samt daterad 1999. C-print monterad på aluminium 197 x 146 cm. Ed 6.

Näyttelyt

Galleri Mezzanin, Wien.
Gallerie Brigitte Throta, Frankfurt.
Ileana Tounta Contemporary Art Center, Athen.

Kirjallisuus

Avbildad Strannegård, Lars och Friberg, Maria, "Already elsewhere -om lek, identitet och hastighet i affärslivet", 2001, sid. 42. Cecilia Casorati, Iris Müller-Westermann; "Maria Friberg", Maria Friberg förlag, 2005. Motivet avbildad på helsida i färg.

Muut tiedot

Bland annat representerad på
Moderna Museet, Stockholm
Malmö Konstmuseum, Malmö
Norrköping Konstmuseum, Norrköping
Kiasma, Helsingfors
National Museum of Women in the Arts, Washington DC
Elizabeth A. Sackler Center for Feminist Art vid Brooklyn Museum of Art, New York