550
146153

Anneè Olofsson

(Ruotsi, Syntymävuosi 1966)
Lähtöhinta
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Vasarahinta
72 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet

Anneè Olofsson
(Ruotsi, Syntymävuosi 1966)

"Will you still love me tomorrow (Mia)"

Signerad Anneé Olofsson och daterad 2004 och numrerad 1/3 på etikett a tergo. C-print 125 x 100 cm.
Unikt verk med tillhörande brev.

Täydennyslista

Det ska inte vara droit de suite på detta objekt.

Alkuperä - Provenienssi

Konstnären

Näyttelyt

Serien med porträtt har bland annat ställts ut på Uppsala Konstmuseum, Västerås Konstmuseum, Kristianstads Konsthall, Umeå Bildmuseum och kommer även att finnas med på Kulturhuset 2011.

Muut tiedot

Försäljningen av det här verket kommer att dokumenteras som ett nytt konstverk. Konstnären kommer att läsa upp det medföljande brevet innan verket klubbas. Köparen av detta verk kommer att få en option på att förvärva det nya konstverket.