57
135643

Jules Schyl

(Danmark/Sverige, 1893-1977)
Lähtöhinta
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Jules Schyl
(Danmark/Sverige, 1893-1977)

Stilleben med fiol

Signerad Schyl och daterad XXII (1922). Duk 60 x 50 cm.

Kirjallisuus

H. Hedemann-Gade, "Jules Schyl", jämför "Kulles gitarr",1943, sid 36.