573
144959

Hein Spellman

(Saksa, Syntymävuosi 1962)
Lähtöhinta
4 000 - 5 000 SEK
382 - 478 EUR
434 - 542 USD
Vasarahinta
10 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Hein Spellman
(Saksa, Syntymävuosi 1962)

"Plattenbau I"

Signerad H Spellmann och daterad 2006 och numrerad 1/8 a tergo. Ultrachromeprint, bladstorlek 33 x 92 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Handelsbankens Konstförening, vårutlottningen 2009, vinst nr 19.

Kirjallisuus

Stephan Trescher, "Hein Spellmann", 2005, jfr bild näst sista uppslaget. (Katalogen medföljer)