617
142343

Peter Johansson & Barbro Westling

(Ruotsi, Syntymävuosi 1964)
Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Vasarahinta
32 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

(Ruotsi, Syntymävuosi 1964)

"Smålänningar är snåla"

Signerad Peter Johansson och Barbro Wesling på lådans baksida. Numrerad 10/11. Objekt monterade i glaslåda. Lådans storlek, H 22,5, D 22,5, B 45 cm.

Täydennyslista

OBS! Det är två upphovsmän till detta verk, Peter Johansson/Barbro Westling.

Näyttelyt

Växjö Konsthall, 12 april - 3 juni 2007.