Signerad John-Erik Franzén och daterad Fylleskog 1978 och även a tergo. Duk 71 x 65 cm.
Alkuperä - Provenienssi
Gåva från konstnären till nuvarande ägare.
Muut tiedot
Alla landskap Franzén målar får en tidsbestämning, i detta fall var det "eftermiddag" i Fylleskog.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui