753
138785

A pair of French partly gilt palisander armchairs in the manner of Poul Follot, 1920-30's.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Vasarahinta
6 000 SEK
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Svängd form, palisander, framtill kannelerade och förgyllda, stoppade med lös plymå.

Slitage och färgbortfall. (2)