A Hugo Elmqvist Art Nouveau table lamp, Stockholm.
Patinerad brons, reliefdekor av skalbagge på bladranka. Signerad HUGO ELMQVIST på livet samt stämplad HE i botten. Höjd inkl elmontering 42,5 cm.
Smäre skador.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui