764
98561

A Tore Strindberg (1882-1968) set of 32 pewter and metal chess pieces, Herman Bergman, Stockholm.

Lähtöhinta
5 000 - 6 000 SEK
484 - 581 EUR
554 - 665 USD
Vasarahinta
9 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Tenn och patinerad legering. Signerade T.S-g Herman Bergman Sthlm. Höjd 5-7 cm. I trälåda.

Obetydligt slitage. (32)

Täydennyslista

Skall vara 32 st pjäser; 32 pieces.