784
122715

A Swedish birch burrwood and black laquered library table, 1920's.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Vasarahinta
8 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Skivan fanerad med masurbjörk, två underliggande utdragsskivor, benställning svartlackerad med två kopplade balusterformade ben. Längd 160 cm ( + 64,5 x 2), höjd 75 cm, bredd 72 cm.

Smärre slitage. En list under skivan senare.