798
117075

A Carl Malmsten "Haga" stained birch sideboard, NK ca 1928.

Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
287 - 382 EUR
325 - 434 USD
Vasarahinta
1 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Bonad björk inläggningarna med stiliserade växtornament, tre dörrar, bakom mittdörren två lådor. Brännmärkt CM, NKs metallbricka NK R 29134-4728. Längd 151, bredd 51, höjd 88 cm. Nyckel finns.

Smärre skador och slitage Avainet sisältyvät.

Täydennyslista

Längd 151, bredd 51, höjd 88 cm; Length 151, width 51, height 88 cm.