806
134737

A pair of Anna Petrus pewter bookstands, Firma Svenskt Tenn 1928.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Vasarahinta
17 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Tenn, i form av lejonhannar, signerade Anna Petrus i tennet samt med änglamärket, B8 Höjd 14,5 cm.

Obetydligt slitage, den ena svansen böjd. (2)