Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
964
121815

A Poul Henningsen "PH Kontrast" aluminium ceiling lamp, Louis Poulsen, Denmark.

Lähtöhinta
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Vasarahinta
7 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Skärmar av aluminium, lackerade i vitt och orange. Höjd 50 cm.

Obetydligt slitage.

Täydennyslista

Proveniens: Carl-Axel Valén, Stockholm.

Alkuperä - Provenienssi

Carl-Axel Valén, Stockholm.

Muut tiedot

Modellen formgiven år 1957. Modellen är ej i produktion idag.