966
147401

A Poul Henningsen out door copper lamp "PH" by Louis Poulsen, Denmark.

Lähtöhinta
4 000 - 6 000 SEK
351 - 527 EUR
373 - 560 USD
Vasarahinta
7 000 SEK

Patinerad koppar. Höjd 30 cm, diameter 48 cm.

Slitage, smärre repor.

Muut tiedot

Modellen formgiven år 1966.

 Piilota
 Näytä lisää

Modern Art & Design 656

390. Märta Måås-Fjetterström, a carpet, 'Nyponblomman', rölakan, c 206 x 111 cm, signed AB MMF.
Lähtöhinta
18 000 - 20 000 SEK
Tarjoushistoria
16 000

tarjouksesi
15 000

tarjouksesi
14 000

tarjouksesi
13 000

tarjouksesi
15 000

tarjouksesi
Tämänhetkinen tarjous:
16 000 SEK