970
132065

A Borge Mogensen three seated sofa, Fredericia Stolefabrik, Denmark.

Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Vasarahinta
24 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Modell nr 2213, klädd i rött skinn, ben av bok. Etikettmärkt. Längd 222 cm.

Obetydligt slitage, obetydlig lagning av foder undertill.

Muut tiedot

Modellen formgiven år 1962 för Mogensens eget boende.