984
103327

A set of 10 Piero Fornasetti "Roma" porcelain plates, Milano, Italy.

Lähtöhinta
5 000 - 6 000 SEK
484 - 581 EUR
554 - 665 USD
Vasarahinta
6 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Porslin med tryckt dekor av Rom i svart mot vit fond. Märkta ROMA FORNASETTI MILANO MADE IN ITALY , numrerade 1-6, (1 nr 1, 2 nr 2, 2 nr 3, 2 nr 4, 2 nr 5 och 1 nr 6). Diameter 25,5 cm.

Något slitage. (10)