1007
155201

A pair of Swedish Empire two-light girandole mirrors.

Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 920 - 2 400 EUR
2 170 - 2 710 USD
Vasarahinta
18 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgyllda och bronserade. Rektangulära med krönande lyror och vinrankor. Svängda ljusarmar av mässing. Höjd 65, bredd 61 cm.

Lagningar, en lyrsträng saknas. (2)