1020
135923

A pair of late Gustavian two-light candelabra.

Lähtöhinta
20 000 - 30 000 SEK
1 740 - 2 620 EUR
1 830 - 2 740 USD
Vasarahinta
25 000 SEK

Förgylld och patinerad brons samt vit marmor. Putto uppbärande kopplade ljusarmar. Höjd 42 cm.

Marmornagg. (2)