1020
135923

A pair of late Gustavian two-light candelabra.

Lähtöhinta
20 000 - 30 000 SEK
1 900 - 2 850 EUR
2 170 - 3 260 USD
Vasarahinta
25 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgylld och patinerad brons samt vit marmor. Putto uppbärande kopplade ljusarmar. Höjd 42 cm.

Marmornagg. (2)