1022
122299

A pair of French Empire six-light candelabra.

Lähtöhinta
100 000 - 120 000 SEK
8 720 - 10 500 EUR
9 120 - 10 900 USD
Vasarahinta
125 000 SEK

Förgylld brons. Segergudinnan Viktoria uppbärande svängda bladornerade ljusarmar. Fyrsidigt postament med dekor av lyra och lagerkransar. Höjd 79 cm.

Mindre lagningar och bristningar. (2)