Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
1022
122299

A pair of French Empire six-light candelabra.

Lähtöhinta
100 000 - 120 000 SEK
9 500 - 11 400 EUR
10 900 - 13 100 USD
Vasarahinta
125 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgylld brons. Segergudinnan Viktoria uppbärande svängda bladornerade ljusarmar. Fyrsidigt postament med dekor av lyra och lagerkransar. Höjd 79 cm.

Mindre lagningar och bristningar. (2)