1024
148729

A pair of Empire three-light candelabra, probably Sweden.

Lähtöhinta
90 000 - 100 000 SEK
7 940 - 8 830 EUR
8 290 - 9 210 USD
Vasarahinta
Ei myyty

Förgylld brons. Kolonnformade bladornerade skaft. Ljusarmar i form av drakar. Höjd 43 cm.

Smärre skador, en ljusmanschett senare. (2)