Förgylld brons. Nedåt avsmalnande kannelerade skaft på rund fotplatta. Reliefdekor av blommor och palmetter. Höjd 29,5 cm.
Den ena foten med lagning och smärre bucklor. (2)
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui