1040
149669

A pair of Empire candlesticks.

Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 760 - 2 200 EUR
1 870 - 2 330 USD
Vasarahinta
18 000 SEK

Förgylld brons. Nedåt avsmalnande kannelerade skaft på rund fotplatta. Reliefdekor av blommor och palmetter. Höjd 29,5 cm.

Den ena foten med lagning och smärre bucklor. (2)

 Piilota
 Näytä lisää

Modern Art & Design 656

168. Josef Frank, a dining table model "947", Firma Svenskt Tenn, Sweden mid-20th century.
Lähtöhinta
40 000 - 50 000 SEK
Tarjoushistoria
Tämänhetkinen tarjous:
68 000 SEK