1042
120153

A pair of French Empire candlesticks.

Lähtöhinta
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Vasarahinta
20 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgylld brons. Räfflade skaft med tre stående karyatider. Rund bas med blomstergirlander. Höjd 29 cm.

Smärre bucklor. (2)