1047
149621

A pair of Empire candlesticks.

Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK
2 400 - 2 870 EUR
2 710 - 3 250 USD
Vasarahinta
24 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgylld brons. Räfflade kolonnskaft på rund välvd fotplatta. Reliefdekor av palmetter, blom- och fruktgirlander. Höjd 35,5 cm.

Ljusmanschetterna med obetydliga bucklor, en ljusmanschett med liten lagning. (2)