1055
138745

A pair of Gustavian pewter candlesticks by J. Sauer, Stockholm 1786.

Lähtöhinta
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Vasarahinta
42 000 SEK

Tenn. Klockformad fot med dekor av kannelyrer, girlander och pärlstav. Under fot gjuten sentens. Höjd 25 cm.

Lagningar, ställvis bucklor. (2)