A French Louis XVI-style late 19th century mantel clock by Popon.
Förgylld brons. Krönande urna och lagergirlander. Vitemaljerad urtavla märkt "POPON A PARIS". Längd 37, höjd 49 cm. Pendel och nyckel medföljer.
Mindre emaljnagg vid nyckelhål.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui