1104
159609

Four Swedish Baroque wooden figures depicting the Evangelists.

Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Vasarahinta
34 000 SEK

Skulpterat svartmålat trä. De fyra evangelisterna. Höjd ca 59 cm.

Skador, troligen ej ursprungligen helt fristående. (4)

Alkuperä - Provenienssi

Enligt etiketter på undersidorna Kristianstads kyrka.