1117
140775

A Swedish wall painting by A. Eriksson, Ås 1802.

Lähtöhinta
20 000 - 30 000 SEK
1 910 - 2 870 EUR
2 170 - 3 250 USD
Vasarahinta
32 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Erik Ingare
Tukholma
Erik Ingare
Arvioija
+46 (0) 766 64 67 24

Josef, Maria och Jesus barnet, de tre vise männen och Herodes samt de visa och fåvitska jungfrurna. "Jag kommer snart och min lön med mig til at wedergälla warsom och enom. Så som hans gärningar är". Upenb .B. 22 cap. 12 v. Signerad AES och daterad 1802. Väv ca 119 x 243 cm.

Smärre skador.